سالاد تبوله| Tabbouleh Salad

یکی از سالاد‌های لبنانی عربی محبوب شکم دوستان در سراسر جهان و مخصوصا ایران، سالاد تبوله است. این سالاد برای وعده‌ی شام به خاطر سبکی بسیارش بسسیار مناسب است و درآن از حبوباتی بلغور و جعفری استفاده می‌شود. مواد تشکیل دهنده‌ی این سالاد لبنانی، جعفری ریز شده، نعناع، آبلیمو، بلغور یخته شده، گوجه پوست کنده، پیاز سفید، ادویه‌ای لازم و مصرفی و روغن زیتون است. تبع این سالاد سرد ات و پیشنهاد می‌شود در کنار ادویه‌های گرمی، چون فلفل سیاه و قرمز سرو شود.

مواد لازم برای تهیه تبوله:

بلغور گندم: ۲ پیمانه
آب جوش: ۴ پیمانه
جعفری تازه: ۳ پیمانه
نعناع تازه: ½، ۱ پیمانه
پیازچه: ۸ عدد
پیاز کوچک قرمز: ۲ عدد
خیار خرد شده بزرگ: ۱ عدد
روغن زیتون: ۳ قاشق غذاخوری
آب لیموترش تازه: ½ پیمانه
گوجه فرنگی کوچک: ۲ عدد
کاهوی برگ برگ شده جهت تزئین: یک بوته کوچک

مواد لازم جهت تهیه سس تبوله:

خردل: ۲ قاشق چایخوری
موسیر: ۱ عدد متوسط
روغن زیتون: ⅔ پیمانه
سرکه انگور: ½ پیمانه
فلفل: ۱ قاشق غذا خوری
نمک: ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه تبوله لبنانی با سس مخصوص:

۱. در یک کاسه متوسط، آب جوش و بلغور گندم را می‌ریزیم و هم می‎ زنیم. روی آن را می‌پوشانیم و برای مدت ۳۰ دقیقه کنار می‌گذاریم. پس از نیم ساعت آن را آبکشی می‌کنیم به طوری که تمام آب آن گرفته شده و خشک شود.

۲. تمام سبزیجات را می‌شوییم و پس از خشک شدن آن‌ها را ساطوری کرده، خرد می‌کنیم. بلغور آب گرفته را دوباره در کاسه می‌ریزیم و جعفری خرد شده، نعنای خرد شده، پیازچه خرد شده، پیاز خرد شده، خیار رنده شده و آب لیمو را روی آن می‌ریزیم.

۳. سپس ۳ قاشق غذا خوری روغن زیتون را به آن‌ها اضافه می‌کنیم. آن‌ها را با نمک و فلفل مزه دار می‌کنیم.

۴. پوست موسیر را می‌گیریم و سپس آن را ریز خرد می‌کنیم. در یک کاسه دیگر، موسیر خرد شده، خردل، سرکه و ½ قاشق چایخوری نمک را می‌ریزیم و آن‌ها را کاملاً مخلوط می‌کنیم.

۵. سپس باقی مانده روغن زیتون را به آهستگی و به طور مداوم و پیوسته به آن می‌افزائیم و مرتباً با همزن دستی مخلوط می‌کنیم تا کاملاً مواد حل شده و یکدست شوند. این مواد را با کمی نمک و فلفل مزه دار می‌کنیم.

۶. چند برگ کاهو در یک دیس می‌چینیم و سپس تبوله را روی آن به صورت کومه می‌ریزیم.

۷. سپس گوجه‌های کوچک را از وسط دو نیم کرده و آن‌ها را روی تبوله می‌ریزیم.

۸. سپس ¼ پیمانه از سس را روی گوجه‌ها می‌دهیم و کمی فلفل روی آن می‌پاشیم و باقیمانده سس را در یک ظرف مناسب ریخته و هنگام سرو، سس را کنار آن می‌گذاریم.