راه اندازی رستوران و انتخاب نام (بخش اول) | Guide to choose a restaurant’s name part1

راه اندازی رستوران و انتخاب نام (بخش اول)

Guide to choose a restaurant’s name

انتخاب اسم رستوران خیلی بیشتر از آنچه که به نظر می رسد اهمیت دارد. همانطور که در مراحل راه اندازی رستوران گفته شد شما ایده رستوران خود را مفهوم کرده اید، کوچکترین جزییات از طراحی منو تا جو محیط را برنامه ریزی کرده اید، اما اگر نام رستوران نتواند عصاره دیدگاه شما را نشان دهد ممکن است تمامی زحماتتان هدر برود. نام رستوران چیزی است که مشتریان شما را با آن می شناسند و به خاطر می آورند. نامی که انتخاب می کنید باید بتواند آن احساسی را در ذهن مخاطب به وجود بیاورد که در رستوران شما تجربه خواهد کرد. برای اینکه بتوانید به یک نام ایده آل برسید تیم راه اندازی رستوران شف یار چند توصیه برای شما دارد.

پیش از آنکه وارد چالش انتخاب اسم بشوید چند قانون کلی را مدنظر داشته باشید. نام رستوران به محض انتخابش شروع به ساختن هویتش می کند پس بسار ضروری خواهد بود که اسمی انتخاب کنید که بدون تاریخ مصرف باشد و تا جایی که ممکن است ارزش منفی را به ذهن نیاورد. نام باید تصویر برند شما را بازتاب دهد، تحریک کننده و برای مشتریان جذاب باشد.

راه اندازی رستوران و انتخاب نام آن

1- کوتاه، ساده و گیرا

اسم های پیچیده فراموش می شوند. اسمی که به سختی تلفظ می شود چیزی در  خاطر مشتری زنده نمی کند و به ساختن برند شما کمکی نخواهد کرد. همچنین تبلیغات کلامی که همان معرفی شما از سوی مشتریان است را از دست خواهید داد.

2- منحصر به فرد باشید

از نام های تکراری و پر استفاده دوری کنید. منحصر به فرد بودن این نام می تواند از متجانس بودن کلمات، نوع تلفظ نام رستوران یا فقط مربوط به معنای آن نام باشد. یگانگی نام وجه تمایز شما از دیگران خواهد شد و تصویری که در ذهن مخاطب ایجاد می کنید را شکل خواهد داد. اسامی مشتق شده یا شبیه نام رستوران های دیگر حتا اگر مشکلات قانونی برای شما ایجاد نکند، تأثیری بسیار کمتر از اسامی منحصر به فرد خواهد داشت.

3- اسمی متناسب با مخاطب هدف استفاده کنید

نام رستوران ارتباط بین شما و مشتریان را شکل می دهد و به آن ها کمک می کند با ایده و محتوای رستوران شما ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل است که باید اسمی مرتبط با مخاطبانتان انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر در نزدیکی دانشگاه ها و مدارس هستید و می خواهید غذای ارزان قیمتی ارائه کنید از اسامی لوکس استفاده نکنید.

4- نام رستوران باید ماهیت آن را نشان دهد

همانطور که گفتیم ایده و ماهیتی که برای رستوران در نظر گرفته اید باید در تمامی مراحل راه اندازی رستوران از جمله انتخاب نام رعایت شود. نام رستوران فاصله بین شما و مشتریان را پر می کند. اگر نام انتخاب شده مرتبط با ناهیت رستوران شما نباشد نمی تواند تصویر درستی از آن به دست دهد، ایده رستوران شما و آنچه که مشتریان تجربه خواهند کرد را نشان نمی دهد.

راه اندازی رستوران و انتخاب نام مناسب

5- نام باید ظرفیت نوآوری داشته باشد

نام و همینطور ماهیت رستوران شما دایمی هستند اما آنچه که ارائه می کنید و چگونگی کارتان ممکن است تغییر کند. نام رستوران باید جایی برای تغییرات و نوآوری ها داشته باشد، در غیر این صورت باید در دایره محدودیت های نام رستوران نوآوری کنید. این مسأله زمانی تبدیل به مشکل می شود که این محدودیت مربوط به وجه تمایز رستوران شما نباشد. به عنوان مثال شما غذاهای آسیایی با مواد غذایی ارگانیک تهیه می کنید اما اگر به عنوان مثال نام رستوران شما "سرزمین تبت" باشد، نمی توانید غذاهای هندی یا تایلندی یا عربی را به منو اضافه کنید.

6- رقبا چه نام هایی انتخاب کرده اند

زمانی که به نام های مختلف فکر می کنید بهتر و یا حتا ضروری است اسامی رقبا را هم بررسی کنید. اینکه رقبا اسامی رستوران هایشان را بر چه مبنایی انتخاب کرده اند به شما ایده هایی خواهد داد، اما به شکل بهتری نشان می دهد که برای متفاوت بودن با آن ها چه الگویی را استفاده نکنید.

7- در پشت نامی که انتخاب کرده اید ماجرایی وجود دارد؟

اینکه تصمیم به راه اندازی رستوران گرفته اید داستانی دارد؟ یا دستور پخت شما روایتی دارد؟ یا محلی که انتخاب کرده اید پیشینه ای برای تعریف کردن دارد؟ اگر چنین است حتما از این داستان در انتخاب نام استفاده کنید. این انتخاب یک ارتباط ساده و محکم با مخاطب شما ایجاد می کند و به شخصیت برند شما عمق می دهد.

8- مکانی که انتخاب کردید می تواند روی اسم رستوران تأثیر بگذارد

اگر مکانی که برای راه اندازی رستوران در نظر گرفته اید قابل توجه است، یا در بافت تاریخی واقع شده و یا هر ویژگی منحصر به فرد دیگری دارد که مشتریان روی آن حساب نکرده اند، می توانید آن را اساس انتخاب نام قرار دهید. غذا خوردن در یک خانه تاریخی و یا یک خانه باغ در وسط یک شهر شلوغ برای همه جذاب خواهد بود و این جذابیت را باید در نام رستورانتان نشان دهید.

 

در قسمت بعدی مقاله فرآیندی را به شما آموزش خواهیم داد که با در نظر گرفتن نکاتی که گفتیم، بتوانید قدم به قدم به انتخاب نهاییتان نزدیک شوید.