راه اندازی رستوران و برندسازی!!

راه اندازی رستوران و برندسازی!!

یکی دیگر از خدمات تیم راه اندازی رستوران شف یار برندسازی است. مستقل از نوع و ابعاد رستوران، ساختن و حفظ برند برای هر رستورانی حیاتی است. برندسازی ارتباط مستقیمی با موفقیت هر رستورانی دارد، اما برندسازی چیست؟ شاید به نظر بسیاری از مدیران رستوران داشتن یک نام و نشان تجاری کافی باشد. اما از نظر یک راه انداز رستوران این فقط بخشی از یک مفهوم بزرگتر است.

راه اندازی رستوران

برندسازی رستوران پروسه ساخت هویت منحصر به فرد یک رستوران و حفظ یک پایگاه مشتریان است. برندینگ به شما کمک می کند با ایجاد ارزش برای مشتریانتان آن ها را به رستوران خود جذب کنید و حضور معقولی در بازار داشته باشید. برندینگ پروسه ای دایمی و وسیع است که شامل تمامی جنبه های فعالیت روزانه یک رستوران خواهد بود.

برندسازی یک شبه انجام نمی شود. تیم راه اندازی رستوران شف یار مجموعه ای از فعالیت های پیوسته و هدفمند مبتنی بر تحقیقات بازار و استراتژی های بازاریابی را برای برند خاص شما طراحی می کند که هدف نهاییش ایجاد مرتبط کردن مشتریان با هویت رستوران شما و موفقیت دراز مدت شماست.

در این مقاله چند روش آسان برای ساخت یک برند بزرگ را می خوانیم.

1- همواره خدمات با کیفیت ثابت و در بهترین سطح ارائه کنید

ثبات به شکل غیر منتظره ای به ساخت برند شما کمک می کند. حفظ کیفیت غذا و خدماتی که ارائه می دهید پیغام روشنی از برند شما به مشتریان می رساند، نشانه اعتبار شماست و آن ویژگی است که شما را با آن می شناسند.

دنبال دلیلی باشید که مشتریان ثابتی را به رستوران شما می آورد، ممکن است نوع سرویس و یا غذای خاصی باشد که به صورت اختصاصی به برند شما وابسته شده باشد، این هویت برند شماست.

تیم راه اندازی رستوران ما راهکارهایی برای حفظ ثبات دارد:

  • رسپی استاندارد: کلید حفظ ثبات کیفیت غذا استاندارد کردن دستورپخت است. مجموعه ای از رسپی های امتحان شده که مردم دوست داشته اند را گردآوری کنید. داشتن یک مرجع به آشپزهای شما کمک می کند طعم و کیفیت ثابتی به وجود آورند. اگر رستوران شما شعبه های مختلفی دارد، تنها راه حفظ ثبات همین است.
  • آموزش پرسنل: آموزش پرسنل با بالاترین جدیت برای حفظ کیفیت خدمات ضروری است. در دوره های آموزشی تیم راه اندازی رستوران با پروسه های کاری که برای رستوران شما در نظر گرفته شده است آشنا می شوند و به پرسنل سالن روش های ارتباط با مشتریان و رسیدگی به شکایات آموزش داده می شود. پیشنهاد می شود بعد از استخدام هر نفر تحت آموزش قرار گیرد و به صورت مرتب بررسی سیکل کاری و رفتاری پرسنل را از یاد نبرید.

راه اندازی رستوران

2- برند شما باید شخصیت داشته باشد

تصویری که از برند رستوران خود ارائه می کنید تا حدود زیادی نشان دهنده آن چیزی است که هر فرد در رستوران شما تجربه خواهد کرد. برندینگ تنها در مورد لوگو نیست. برند شما باید شخصیت و منش داشته باشد. چیزی که روح برند شما را می سازد. المان هایی هستند که این شخصیت را نمایش می دهند:

  • لوگو و المان های گرافیکی: در مورد نشان تجاری تنها زیبایی و به چشم آمدن مهم نیست، بلکه باید معرف رستوران شما باشد. قبل از آنکه لوگوی رستوران را طراحی کنید باید از خودتان بپرسید که چه کسی هستید؟ باید یک نکته اساسی که فروش و تبلیغاتتان را روی آن متمرکز خواهید کرد برای خود تعریف کنید. تفاوت شما با بقیه چیست؟ چرا مشتری ها باید شما را انتخاب کنند؟
  • قصه گو باشید: خیلی ها دوست دارند داستان پس زمینه رسیتوران شما را بدانند. زمانی که در حال ساختن برند خود هستید داستانتان را هم تعریف کنید. این کار به برند شما جنبه ای انسانی می دهد.
  • از برندتان محافظت کنید: برند رستورانتان مثل هویت شماست. هیچ تصمیمی را که فکر می کنید اندک لطمه ای به برند شما خواهد زد اجرایی نکنید. ایجاد هویت برای برند کار سختی است پس به راحتی آن را از دست ندهید. اگر می خواهید آیتمی به منو اضافه کنید یا شخصی را استخدام کنید، مطمئن شوید که با فرهنگ برند شما همخوانی دارد.

برند سازی

3- برندتان را محلی سازی کنید

برندتان را باید طوری بسازید که با مخاطبان هر منطقه جغرافیایی همخوانی داشته باشد و درعین حال به منش و شخصیت برندتان پایبند بمانید. توانایی شما در ارتباط با مشتریان محلی موفقیت برنامه های بازاریابی را تضمین می کند.

نکته کلیدی این است که بتوانید در راه اندازی رستوران خدمات خود را منطبق کنید اما همچنان تصویر برند خود را ارائه دهید.

4- بازاریابی و تثبیت موقعیت برند

با توجه به اینکه وفاداری مشتریان به یک رستوران دائما در حال تغییر است و رستوران ها ناگزیرند برنامه های بازاریابی مختلفی را به کار گیرند، ساختن یک تصویر ثابت از برندشان کار سختی خواهد بود.

بازاریابی

راه انداز رستوران در برنامه های بازاریابی پیشنهادی خود، اصول تثبیت موقعیت برند را نیز در نظر می گیرد. برای برندینگ نیاز به صرف وقت و هزینه است.

  • همه جا دیده شوید: تا جایی که به افراط نیفتاده باشید، هرجا که ممکن است دیده شوید. دستمال کاغذی و ظروف اختصاصی داشته باشید.
  • شبکه های اجتماعی: شبکه های اجتماعی بهترین راه بازاریابی در ابعاد وسیع است. مشتریان شما در اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و ... وقت می گذرانند، پس شما هم باید در این فضا حضور داشته باشید.
  • به مشتریانتان امتیازهایی بدهید: بهترین راه برای ایجاد ارتباط دو طرفه با مشتریان اهدای جوایز، برنامه های وفاداری و ... است. از همه این ها گذشته وفاداری، وفاداری به دنبال دارد.

 

برند شما هر آن چیزی که در مورد رستوران شماست را بازگو می کند. برنامه برندینگ اگر به درستی انجام شود، باید به مشتریان شما تصویری ارائه کند و باعث شود ارزش هایی را به یاد آورند.