راه انداز فست فود برای توسعه کار شما چه توصیه ای دارد؟

راه انداز فست فود برای توسعه کار شما چه توصیه ای دارد؟

صنعت فست فود در تسخیر شرکت های بزرگ و رستوران های زنجیره ای و تحت تأثیر رقابت آن هاست. کسب و کارهای کوچکتر باید اهمیت استراتژی های بازاریابی را که بتواند مشتریان را به رستوران بکشاند درک کنند. نخستین قدم تحقیق بازار است. مدیر یک فست فود باید بداند مشتریان اصلیش چه کسانی هستند؟ چه چیزی می خواهند؟ و برای پاسخ دادن به نیازهای آن ها چه کارهایی می توان کرد؟

راه انداز فست فود

لوازم کلکسیونی هدیه بدهید

هدیه دادن یکی از راه های ایجاد رفت و آمد به فست فود شماست، به ویژه اگر هدایای مخصوص کودکان را انتخاب کنید. راه انداز فست فود حرفه ای معمولا از شخصیت های یک فیلم یا کارتون محبوب استفاده می کند. شرکت های تولید کننده عروسک ها و یا دیگر یادگاری های مرتبط با آن فیلم را پیدا کنید. تعدادی بین چهار تا شش عدد از این یادگاری ها را پیشنهاد کنید که به ازای هر غذای کودک هدیه بدهید. این نوع بازاریابی خانواده ها را ترغیب می کند تا تمام مجموعه کلکسیون را جمع آوری کنند به فست فود شما بیایند. توجه داشته باشید کلکسیونی که انتخاب می کنید با دیگر رستوران ها متفاوت باشد.

برای پیدا کردن گروه های اصلی مشتریانتان بازار را دسته بندی کنید

دسته بندی بازار (market segmentation) پروسه تشخیص گروه های کلیدی است که مشتری رستوران شما هستند. مقدار قابل توجهی از این اطلاعات از بررسی نتایج تحقیقات بازار به دست می آید، اطلاعات آماری مانند رده سنی، میزان درآمد، تعداد نفرات خانواده و ....

راه انداز فست فود با داشتن این اطلاعت می تواند مشتریان را دسته بندی کند و برای هر گروه برنامه های مخصوص به خودشان را در نظر بگیرد.

راه انداز فست فود در تهران

برنامه های وفاداری و جایزه

کارت های حضور هنوز هم بین فست فود ها رایج هستند. اطلاع رسانی و فرم های ثبت نام را برای تبلیغ برنامه کارت های حضور آماده کنید. برای تعداد حضور مشتریان جوایز ثابتی در نظر نگیرید. دو وعده غذا به ازاء یک خرید یا یک وعده رایگان به ازاء سه حضور کهنه و تکراری شده است.

به عنوان مثال برای دو بار حضور نوشیدنی رایگان، در خرید چهارم پیش غذای رایگان در نظر بگیرید. به همین ترتیب در دهمین حضور مشتری می تواند یک وعده غذای کامل جایزه بکیرد.

بازاریابی در فضای مجازی

بازاریابی مدرن بی شک شامل حضور در فضای مجازی است. داشتن وبسایت ابزار ارتباط شما با مشتریان و اطلاع رسانی منو و برنامه ها و فروش های ویژه است. امکان سفارش آنلاین می تواند فروش فست فود را افزایش چشمگیری دهد. شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و ... را برای سنجش نظرات و بازخوردهای مشتریان استفاده کنید، به شکایت ها و سوالات پاسخ دهید. از ترندهای روز برای تبلیغ کسب و کارتان استفاده کنید.

اطلاعاتی که از شبکه های مجازی جمع آوری می شود به راه انداز فست فود کمک می کند ذائقه مشتریان شما را بشناسد، منوی مناسبی برای شما بنویسد، بعضی دستور پخت ها را تغییر دهد و در نهایت فست فود شما را به آنچه دلخواه مشتریان شماست تبدیل کند.

مطالب مرتبط:

راه اندازی فست فود و نکاتی بعد از آن