راه انداز رستوران برای مدیران ده توصیه دارد بخش دوم

راه انداز رستوران برای مدیران ده توصیه دارد بخش دوم

در این مقاله چند راهنمایی از تیم راه انداز رستوران شف یار را مرور خواهیم کرد که پیشنهاد می کنیم آن ها را به صورت عادت های کار وارد چرخه کار رستورانتان کنید.

6- ساختن یک تیم قوی

اگر بخواهید همه امور را خودتان مدیریت کنید کار سخت خواهد شد، اهمیت ساختن یک تیم قوی در همین است که ویژگی های هر فرد را به خوبی بشناسید و در تقسیم وظایف از آن کمک بگیرید. باید این واقعیت را بپذیرید که نمیتوانید همزمان همه جا حضور داشته باشید. بعضی کارها را به دیگران بسپارید و کارمندان قابل اعتمادی را مسئول نظارت و گزارش دادن به خود کنید. اگر در پایان روز احساس بی رمقی و خستگی زیادی می کنید بهتر است در استراتژی مدیریت خود بازنگری کنید.

تیم راه انداز رستوران

7- ارتباطات

کلید ایجاد یک تیم کاری همدل و پشتیبان ارتباط بین اعضاست. لازم است با کارکنان و مدیران دیگر در تعامل باشید.

  • جلسات کاری منظمی برگزار کنید: می تواند روزانه یا هفتگی باشد. در ابتدای هر بازه توقعات خود و وظایف را بیان کنید و در انتهای آن بازه زمانی نتیجه و عملکرد را بررسی کنید.
  • تشویق کارکنان: بازخورد مثبت به کارکنانتان منتقل کنید و اجازه دهید بدانند که کارشان را خوب انجام داده اند و شما قدردان آن ها هستید. این مورد به ایجاد جو کاری مثبت کمک خواهد کرد.
  • خوش اخلاق و پذیرا باشید: ارتباط با شما نباید سخت باشد. برای ارتباط با کارمندانتان در دسترس باشید.

یک مدیر رستوران باید شنونده خوبی باشد. این عادتی است که یک مدیر را به یک رهبر واقعی تبدیل می کند.

راه انداز رستوران در قشم

8- ارزش مشتری را درک کنید

مشتریان کسانی هستند که رستوران شما را به کسب و کار شما تبدیل می کنند. دانستن نیازهای مشتریان برای یک مدیر حیاتی است تا بداند مشتریان چه توقعاتی از او دارند. مشتریان دائمی را بشناسید. اسمشان را بدانید و از برقرار کردن ارتباط کلامی استقبال کنید.

9- دید مثبت داشته باشید

بدترین کاری که می توانید بکنید ایجاد حس منفی و بدبینی میان کارمندان است. خوشبینی روحیه کارکنان را بالا می برد و بازدهی آن ها را افزایش می دهد.

دید منفی شما و فضای سردی که ایجاد می کنید تمام تجربه مشتریان در رستوران شما را تحت تأثیر قرار می دهد. اگر کسی اشتباهی مرتکب شد به جای آنکه پرخاشگر باشید، با وضعیت ایجاد شده حرفه ای برخورد کنید و دنبال راه حلی برای عبور از مشکل باشید.

 راه انداز رستوران در کیش

10- خلاقیت

یک مدیر باید نوآور باشد و با ایده های جدید با آغوش باز برخورد کند. این ویژگی خوبی است که برای برنامه های جدید راه را باز می کند، مدیران موفق طرح های جدید و خلاقانه را برای حفظ رقابت به کار می بندند. طرح های خلاقانه یا گاهی خلاف عرف بودن باعث می شود در صنعت غذا و نوشیدنی که هر روز در حال تغییر است، یکنواخت نباشید و تکراری نشوید.

همچنین باید از مسائل داخل رستوران در مورد کارکنان، کیفیت غذا، وضعیت تجهیزات رستوران و ... هم با تمام جزییات آگاه باشید.

 

راه انداز رستوران برای مدیران ده توصیه دارد بخش اول