راه انداز رستوران برای مدیران ده توصیه دارد بخش اول

راه انداز رستوران برای مدیران ده توصیه دارد بخش اول

مدیریت رستوران به هیچ وجه کار ساده ای نیست. ساعت های کاری طولانی، برنامه کاری با تب و تاب زیاد و فشار غیر قابل تحمل جزیی از این شغل است. صنعت رستوران جای خطا نیست و مدیر باید مراقب همه چیز باشد، از جزییات کارها گرفته تا امور پرسنل، انبار و مشتریان.

 مهم نیست رستوران شما چقدر خوب است، بعد از راه اندازی رستوران همیشه جنبه هایی برای بهتر شدن وجود دارد.

در این مقاله چند راهنمایی از تیم راه انداز رستوران شف یار را مرور خواهیم کرد که پیشنهاد می کنیم آن ها را به صورت عادت های کار وارد چرخه کار رستورانتان کنید.

 راه انداز رستوران

1- پیشگیرانه عمل کنید

یک مدیر رستوران تأثیرگذارمنتظر مشکلات نمی ماند، بلکه پیشاپیش چالش ها را تشخیص می دهد و روی آن ها کار می کند. دو مورد مهم شامل این قانون می شوند: کارکنان و موجودی انبار.  همواره مراقب کارکنان و نیازهای آن ها باشید، ایجاد یک رابطه حرفه ای و سالم با کارکنان عملکرد آن ها را بهبود می بخشد.

وظیفه مدیر است که انبار خالی از کالا نباشد، در غیر این صورت فروش و شهرت رستوران ضربه خواهد خورد. نرم افزارهای پایانه فروش رستورانی کمک شایانی به شما خواهند کرد.

2- قدرت تصمیم گیری خود را بهبود دهید

صنعت رستوران داری به شدت غیر قابل پیشبینی است و هر روز با یک چالش جدید روبه می شوید. یک مدیر خوب باید بتواند با این چالش ها رو به رو شود و تصمیمات قابل اجرا بگیرد. ممکن است کارکنان موافق تصمیمتان نباشند، باید بتوانید برای آن ها توضیح دهید که این پیشنهاد چقدر برای پیشرفت رستوران می تواند مفید باشد.

3- اولویت بندی کارها

در یک روز شلوغ، ممکن است اتفاقات زیادی در حال رخ دادن باشد. وظیفه مدیر این است که کارها را بر اساس اهمیت و اضطراری بودن اولویت بندی کند.

یافتن تعادل بین اهمیت و ضرورت حیاتی است. به عنوان مثال اگر در حال رسیدگی به انبار هستید و گزارشی از نارضایتی مشتری دریافت می کنید، ابتدا باید پذیرای آن مشتری شوید.

راه انداز رستوران شایان سازه البرز

4- وقت شناسی

وقت شناسی این اطمینان را به وجود می آورد که به تمام کارها در زمان مقرر رسیدگی شود. حضور به موقع به شما این امکان را می دهد تا فعالیت های آن را روز را برایشان شرح دهید و پیش از آنکه درهای رستوران برای عموم باز شود به استقبال روز کاری رفته باشید.

وقت شناسی | راه انداز رستوران

5- به روز باشید

ضروری است با تغییرات صنایع غذایی و نوشیدنی به روز باشید. سایت ها، وبلاگ ها و مجلات مربوط به آشپزی، تجهیزات رستوران و راه انداز رستوران را بخوانید و از آخرین اخبار مطلع باشید. اگر نتوانید خود را به تغییرات و گرایش های عمومی روز برسانید، احتمالا به شکست رستورانتان منجر خواهد شد.

راه انداز رستوران برای مدیران ده توصیه دارد بخش دوم