راه اندازی رستوران و تبلیغات مجازی بعد از آن بخش (دوم)

راه اندازی رستوران و تبلیغات مجازی بعد از آن بخش (دوم)

اینستاگرام:

راه اندازی رستوران و تبلیغات بعد از آن در فضای مجازی

3- از هشتگ های موثر و مرتبط استفاده کنید

هشتگ های مرتبط برای ایجاد همراهی بین کاربران به کار می رود. می توانید هشتگی با نام رستورانتان ایجاد کنید و روش هایی در نظر بگیرید تا کاربران برای استفاده از این هشتگ انگیزه ای داشته باشند. هشتگ ها برای افزایش بازدید پست ها خیلی خوب کار می کنند. در کنار هشتگ های عمومی که معمولا انگلیسی هستند مانند (#foodies #yummy #igfoodies) از هشتگ های فارسی هم استفاده کنید.

جهت راه اندازی رستوران خود با به روز ترین تجهیزات با ما در تماس باشید.

4- تعداد دنبال کنندگان را افزایش دهید

گذاشتن پست های منظم در شرایطی که تعداد قابل توجهی دنبال کننده نداشته باشید بی معنی خواهد بود. باید تعداد کافی افراد را جذب اینستاگرامتان کنید تا درگیری با پست هایتان افزایش پیدا کند و رستورانتان رونق بگیرد.

یک راه موثر برای افزایش مشتری های رستورانتان اینست که یک معرفی کامل از رستوران و ویژگی خاصش را در قسمت بیوگرافی بنویسید، اطلاعات حیاتی مانند آدرس، تلفن، لینک وبسایت و ... را هم اضافه کنید. دوم، از مشتریان بخواهید اگر عکسی از رستوران یا غذا را پست می کنند حتما از هشتگ شما استفاده کنند. اینگونه محتواهایی که توسط دیگر کاربران تولید شده اند را بازنشر دهید.

 قبل از راه اندازی رستوران مقالات مرتبط جهت نکات قبل از راه اندازی رستوران و نکاتی بعد از راه اندازی رستوران را مطالعه فرمایید.

5- محتوای با کیفیت بالا تولید کنید

همواره به یاد داشته باشید که جنبه زیبایی شناسانه صفحه را حفظ کنید. تصاویر و ویدوهایی با کیفیت بالا و توضیحات متناسب پست کنید. پست ها باید موجز و از نظر بصری جذاب باشند.

اگر کسی وارد صفحه شما می شود باید بتواند تصور شفافی از آنچه که مخصوص رستوران شماست و آنچه که قرار است تجربه کنند را به دست آورد.

راه اندازی رستوران در تهران

6- با اینفلوئنسرها همکاری کنید

همکاری با تست کننده های غذا، اینفلوئنسر ها و منتقدین غذا روش خوبی برای معرفی رستوران شماست. این افراد تعداد بالایی فالور دارند که رستوران و غذاها مورد علاقه آن هاست. جذب دنبال کننده های تخصصی غذا قدم مهمی برای صفحه شماست. می توانید از منتقدین غذایی و تسترها دعوت کنید تا به رستوران شما بیایند و در مورد آن بنویسند. بستگی به محبوبیت منتقدها هزینه ای که باید پرداخت کنید متغیر خواهد بود.

راه اندازی رستوران به مراتب بیشترین خسارات را به مدیرانی که قصد راه اندازی رستوران را دارند اما اطلاعات آن ها در رابطه با نکات راه اندازی کم است نسبت مدیرانی که توجیح هستند و اطلاعات کافی را در زمینه راه اندازی رستوران دارند در بر خواهد داشت پس قبل از اینکه خسارات بزرگی را ناشی از عدم اطلاعات کافی در جهت راه اندازی رستوران  به خود وارد کنیم کافیست تا با کارشناسان شرکت شف یار تماس حاصل کرده و تمامی سوالات خود را قبل از راه اندازی بپرسیم و کاملا توجیح شویم کارشناسان حرفه ای شف یار به طور رایگان با صبر و حوصله به شما مشاوره میدهند.

7- به همه کامنت ها پاسخ بدهید

کلید موفقیت هر صفحه در شبکه های اجتماعی همراهی دنبال کنندگان است. اگر کسی وقت صرف می کند تا برای شما نظری بگذارد، باید او را متوجه کنید که از همراهیش آگاهید. به همه کامنت ها فارغ از این که نظر مثبت یا منفی داده اند پاسخ دهید. خواندن کامنتها باعث می شود آگاهی خوبی از رفتار دنبال کننده ها هم پیدا کنید.

مقاله مرتبط قبلی:

راه اندازی رستوران و تبلیغات مجازی بعد از آن بخش (اول)

مقاله مرتبط بعدی:

راه اندازی رستوران و تبلیغات مجازی بعد از آن بخش (سوم)