نکاتی بعد از راه اندازی فست فود

تفاوت یک رستوران سودآور با رستورانی که بعد از شش ماه تعطیل می شود، توانایی تیم مدیریت برای ایجاد پروسه های کاری به هم پیوسته، تحلیل صحیح میزان فروش و دارایی ها و پافشاری بر انجام کارهایی است که استاندارد یک رستوران محبوب هستند.

نکات قبل از راه اندازی فست فود را مطالعه نمایید.

اگر به تازگی فست فودی افتتاح کرده اید یا مدیر یک رستوران شده اید این نوشته برای شما راهگشا خواهد بود.

راه اندازی فست فود

رده های مدیریت را تعریف کنید

بر اساس نظم و بزرگی و کوچکی رستوران شما، تیم مدیریتی تقریبا ساختاری به این شکل خواهد داشت:

1- مدیر رستوران: مدیر رستوران مسئول عملکرد کلی رستوران است. تمام تصمیم گیری ها از زیر نظر او می گذرد.

2- مدیر آشپزخانه: به همه مسائل درون آشپزخانه نظارت می کند. از استخدام نفرات، قسمت آماده سازی و خرید های آشپزخانه

3- مدیر سالن: مسئول سالن و پذیرایی است. رضایت مشتریان از لحظه ورود تا ثبت سفارش، پذیرایی و خروج به عهده مدیر سالن است.

نحوه مدیریت هر فست فود با فست فود دیگر متفاوت است. برخی یک مدیر رستوران و چند دستیار دارند. دستیار ها معمولا از بین ویترها یا آشپزها ترفیع می گیرند.

جهت خرید تجهیزات فست فود به فروشگاه ما سر بزنید.

با دقت استخدام کنید

اگر برای پست های مدیریت استخدام نمی کنید، معمولا سایر پرسنل فست فود حداقل دستمزد را دریافت می کنند. برای اینکه مطمئن شوید بهترین افراد برای استخدام مراجعه می کنند، توضیح کامل و شفاف از تمام وظایفی که به عهده آن نیرو خواهید گذاشت ارائه دهید.

راه-اندازی-فست-فود

آموزش را فراموش نکنید

به همان اندازه ای که استخدام صحیح هزینه های حقوق پرسنل را کاهش می دهد، آموزش هم می تواند موثر باشد. کارمندانی که می دانند کارشان را چگونه انجام دهند، به خوبی می دانند چه توقعی از آن ها وجود دارد و استراتژی و روح حاکم بر پروسه های کاری را درک می کنند عملکرد بهتری نسبت به پرسنل آموزش ندیده دارند.

آشپزهای آموزش دیده کمتر اشتباه می کنند و دور ریز و تلفات کمتری خواهند داشت. نیروی آموزش دیده بهره وری بیشتری هم دارد. عضوی از تیم که وظایفش را به درستی می شناسد نیاز کمتری به نظارت دارد. همچنین کار را در زمان کوتاه تری انجام می دهد و نیاز به نیروی اضافی نخواهید داشت.

جهت دریافت مشاوره رایگان در جهت راه اندازی فست فود و خرید تجهیزات رستوران با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تلفات را کاهش دهید

اگر پرسنل را در مورد تهیه هر بشقاب غذا و مقدار مشخصی که هر بشقاب باید پر شود آموزش ندهید، هزینه های تهیه غذا به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. در شیفت های کاری مختلف مقدار مواد مصرفی را چک کنید. می توانید از ظروف اندازه گیری استفاده کنید. داشتن جزوه های تصویری از وعده های غذایی آماده شده و آماده سرو راهگشاست.

نرم افزار پایانه فروش مناسبی انتخاب کنید

مهمترین بخشی از رستوران که سرعت کار شما را تضمین می کند سیستم پایانه فروش شماست. جدا از همه مزایایی که در اختیار شما قرار می دهد، پایانه فروشگاهی می تواند ارتباط بین سفارش های سالن و آشپزخانه را تأمین کند. نتیجه کاهش تلفات و سفارش های اشتباه در آشپزخانه خواهد بود.

جهت دریافت هرگونه سوال از کارشناسان راه انداز فست فود با ما تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت و با حوصله پاسخ تک تک سوالات شما را بدهند.

مدیریت انبار

یکی دیگر از مزایای پایانه فروشگاهی مدیریت انبار است.می توانید مقادیر موجود مواد غذاییی را چک کنید و یا حداقل مقادیر را برای سفارش مجدد تنظیم نمایید. بدین ترتیب همیشه مواد اولیه تازه موجود دارید و مواد پرمصرفتان تمام نمی شود. از طرف دیگر هزینه مواد خام مصرفی برای هر پرس غذا قابل کنترل است.

راه_انداز_فست_فود

منو

هر چه منوی کوتاه تری داشته باشید یا مواد اولیه آیتم های منو با هم همپوشانی داشته باشند، حجم خرید و به تبع آن میزان خرابی و افت کیفیت مواد هم کاهش می یابد. سعی کنید این مواد اولیه مشترک و یا پرمصرفتان را عمده تهیه کنید. فروشندگان هم برای خرید های عمده قیمت مناسب تری پیشنهاد می دهند.

آیتم های کم طرفدار را به تدریج از منو حذف کنید. همواره باید مواد اولیه لازم برای این آیتم ها را در دسترس داشته باشید در حالیکه ممکن است تا انقضای این مواد تنها یک یا دو سفارش گرفته باشید. این نوع دورریز تأثیر منفی شدیدی روی قیمت تمام شده غذای شما خواهد گذاشت.

طراحی منو جای علایق شخصی نیست. اعداد و ارقام و تصمیم های عاقلانه رستوران شما را به فروش بالاتر خواهد رساند.