طرز تهیه پامادور قاتق خورش محلی گیلان با طعمی متفاوت

پامادور قاتق خورشتی خوشمزه است، این خورشت یکی از غذاهای محلی استان گیلان می باشد، که به آن خورش گوجه فرنگی نیز می گویند. نحوه تهیه این غذا بسیار ساده و سریع می باشد. از این رو در ادامه می توانید، با طرز تهیه پامادور قاتق آشنا شوید.

مواد لازم

مواد مورد نیاز برای پخت پامادور قاتق در منزل عبارتند از:

  • گوجه فرنگی/ ۵ عدد
  • پیاز/ ۱ عدد
  • تخم مرغ/ ۱ عدد
  • نمک، فلفل و زردچوبه/ به میزان لازم
  • روغن/ به مقدار کافی

طرز تهیه پامادور قاتق

در ابتدا درون قابلمه، مقداری آب بریزید و آن را بر روی حرارت قرار دهید، تا آب به جوش بیاید.

سپس گوجه فرنگی ها را بشویید، بعد آن ها را داخل آب در حال جوش بریزید.

پس از گذشت ۳ دقیقه، قابلمه را از روی حرارت بردارید و گوجه فرنگی ها را از درون آب خارج کنید.

در ادامه طرز تهیه پامادور قاتق باید، پوست گوجه فرنگی ها را بعد از سرد شدن بگیرید و گوجه فرنگی ها را به صورت نگینی درشت خرد نمایید.

حال باید درون تابه ای، مقدار کمی روغن بریزید و آن را روی حرارت بگذارید و پس از گرم شدن روغن، پیاز را که از قبل به صورت نگینی خرد کرده اید داخل آن بریزید و تفت دهید، تا پیازها طلایی رنگ شوند.

در مرحله بعدی، زردچوبه و گوجه فرنگی خرد شده را نیز به آن اضافه کنید و تفت دهید.

سپس باید تخم مرغ را روی مواد بریزید(نباید تخم مرغ را هم بزنید) و اجازه دهید، تا تخم مرغ با حرارت کم بپزد و در آخر فلفل و نمک را اضافه نمایید.

نکته: برای طعم بهتر پامادور قاتق می توانید، از سیر و یا پودر سیر نیز در پخت این غذا استفاده نمایید. همچنین می توانید، پیش از اضافه کردن گوجه فرنگی، مقداری رب گوجه فرنگی(یک قاشق) به آن بیافزایید.

ضمن سپاس از همراهیتان با دستور پخت پامادور قاتق، امیدواریم این غذای ایرانی را در منزل تهیه نمایید و  از سرو آن در کنار خانواده لذت ببرید.