طرز تهیه کوکو رشته ای و نکاتی برای ایجاد طعم واقعی در آن

کوکو رشته ای یکی از غذاهای محبوب و خوش مزه می باشد که در سفره های خانواده های ایرانی دیده می شود، این غذای خوش طعم در سراسر ایران به روش های مختلفی تهیه می کنند در ادامه این مطلب به شما  طرز تهیه کوکو رشته ای را  آموزش می دهیم.

مواد لازم:

  • تخم مرغ : دو عدد
  • سیب زمینی درشت : دو عدد
  • آرد : هشت قاشق غذا خوری
  • روغن : به میزان لازم
  • نمک و فلفل : به میزان لازم

طرز تهیه کوکو رشته ای

برای تهیه این غذای خوشمزه ابتدا سیب زمینی ها را بشویید و سپس پوست بکنید و با استفاده از رنده هایی که مخصوص رنده کردن رشته ای صیفی جات می باشد آن را رشته رشته رنده کنید و اگر  رشته کن در دسترس  نداشتید می توانید از  قسمت درشت رنده های معمولی استفاده کنید.

در کاسه ای تخم مرغ ها بشکنید تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوید، سپس آرد و نمک و فلفل به میزان لازم و مقداری آب به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مایه غلیظ شود و حالا سیب زمینی های  رشته رشته کرده را با آن مخلوط کنید.

در داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و اجازه دهید روغن داغ شود و حالا از مایه کوکو با استفاده از قاشق مقداری که مد نظرتان است را در چند قسمت  از تابه بریزید فاصله بین کوکو باید رعایت شود حرارت را روی درجه متوسط بگذارید و اجازه دهید تا کوکو ها سرخ شوند بعد از اینکه سرخ شدند طرف دیگر آن را سرخ کنید نیازی نیست در تابه را ببندید و حالا این کوکو رشته ای برشته آماده است، آن ها را داخل بشقابی بچینید و با گوجه و خیار شور یا سبزی و یا سالاد کاهو یا کلم آن را تزئین کنید و با نان سنگک تازه نوش جان کنید .

نکات مهم:

  1. در طرز تهیه کوکو رشته ای می توانید همه مایه کوکو را یک باره و یا قاشق قاشق به صورت تکه تک سرخ کنید.
  2. ضخامت مایه در ماهیتابه باید کم باشد تا کوکو خوب پخته و برشته شود.
  3. اگر مایل باشید می توانید کمی تره خرد شده به مایه کوکو اضافه کنید.
  4. می توانید در صورت تمایل مقداری پنیر پارمزان رنده شده هم به مایه کوکو اضافه کنید.
  5. زمان لازم برای پخت و انتظار این غذای لذیذ ۲۰ دقیقه می باشد.

طرز پخت کوکو رشته ای بسیار ساده می باشد فقط باید طبق مراحل گفته شده پیش بروید تا یک کوکوی خوشمزه و خوش طعم تهیه کنید.