نکاتی قبل از راه اندازی فست فود

نکاتی قبل از راه اندازی فست فود

امروزه فست فود معنای دیگری پیدا کرده و دیگر فقط همبرگر، ساندویچ سرد و پیتزا نیست. در واقع هر غذایی که به سرعت تهیه می شود را در دسته بندی فست فود قرار می دهند، اما در عین حال طعم، عطر و کیفیت غذا نسبت به تعریف های گذشته اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده اند. اگر قصد ورود به این حرفه را دارید دو راه پیش روی شماست: یا راه اندازی فست فود خودتان را شروع کنید یا شعبه یکی از برندهای زنجیره ای شوید. در هر صورت قبل از شروع به کار در این زمینه نکاتی هست که حتما باید از آن ها آگاه باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با تیم راه اندازی فست فود شف یار مشورت کنید.

راه-اندازی-فست-فود

نوع غذا را بشناسید

نوعی غذایی که می خواهید ارائه دهید را مشخص کنید. محدودیتی در این زمینه ندارید. ممکن است منوی شما از همبرگر و انواع ساندویچ گرفته تا شاورمای عربی، مرغ سوخاری و یا غذاهای دریایی یا گیاهی را در بر بگیرد. گرایش های بازار مانند غذاهای گیاهخواران و ارگانیک را هم در نظر بگیرید.

شعبه یا مستقل؟

سرمایه ای که در اختیار دارید پاسخ این سوال را مشخص می کند. به خاطر داشته باشید گاهی ممکن است شعبه یک برند خاص سرمایه گزاری بیشتری نیاز داشته باشد اما در عین حال اگر برند محبوبی باشد بازگشت سرمایه سریعتر و سود شما بیشتر خواهد شد.

معمولا افتتاح فست فود خودتان سرمایه کمتری نیاز دارید. یا اگر دستور غذای خاصی دارید که می خواهید آن را سرو کنید، باید دنبال رستوران شخصی خودتان بروید.

انتخاب محل

محلی که انتخاب می کنید مشخص میکند چه تعداد مشتری خواهید داشت. صاحبان فست فودها معمولا خیابان های پر رفت و آمد، مراکز اداری و بازار و نزدیک به فست فودهای دیگر را انتخاب می کنند. مراکز خرید، دانشگاه ها و مدارس هم گزینه های خوبی هستند.

راه-انداز-رستوران

طرح توجیهی بنویسید

اولین قدم جدی برای شروع هر کاری طرح توجیهی است که به خوبی بیان کند کسب و کار شما چیست، چگونه سوددهی دارد، پایگاه مشتریان شما را تعریف کند، رقبا و نقشه هایی برای رشد داشته باشد و همینطور راه حل هایی برای اصلاحات.

قبل از اینکه وارد پروسه تهیه یک طرح توجیهی طولانی بشوید، پیشنهاد می کنیم یک طرح کلی یک صفحه ای بنویسید. این طرح به شما کمک می کند خیلی زود ایده هایتان را پرورش دهید و شناخت بهتری از کاری که می خواهید بکنید داشته باشید.

جهت خرید تجهیزات فست فود به فروشگاه سایت شف یار مراجعه فرمایید.

محلی فکر کنید

عمده بازار فست فودها را مشتریان محلی تشکیل می دهند. البته این به معنی نیست که فقط به همسایگانتان سرویس می دهید، اما در برنامعه ریزی شما و بازاریابی نقش عمده ای خواهد داشت.

دانستن این نکته کمک می کند که رقبایتان را بهتر بشناسید و از تعداد زیاد فست فودها و رقابت نترسید.

خرید-تجهیزات-فست-فود

چالش های کارتان را بشناسید

گردش کار: همانطور که حدس می زنید فست فودها را با سرعت عمل و راحتی می شناسند. اما رسیدن به راندمان عملیاتی با حفظ این دو مشخصه آنقدر ها هم ساده نیست. نحوه چیدمان آشپزخانه، تقسیم کار و آموزش پرسنل مشخص می کند که خروجی کار شما چه خواهد بود. تیم راه اندازی و آموزش شف یار می تواند بهترین نتیجه را برای آشپزخانه شما رقم بزند.

جهت راه اندازی انواع فست فود با کارشناسان راه انداز فست فود ما در ارتباط باشید کارشناسان شرکت شایان سازه البرز(شف یار) با ارائه مشاوره رایگان با صبر و حوصله شما را راهنمایی کرده . مشاوره خواهند داد.

رسپی اختصاصی: فست فودها به سختی از دستور غذا و منویشان محافظت می کنند. برای رقابت باید رسپی، منو و دکور و محیط مخصوص به خود را داشته باشید.

جایگزین های سالم تر: طرفداران جدید فست فودها مشتریانی هستند که به سلامتی هم اهمیت می دهند. از تولید کنندگان فست فود انتظار دارند اطلاعات تغذیه ای محصولاتشان را اعلام کنند و محصولات سالم جایگزینی را به شکل سالاد ارائه کنند.