نکاتی بعد از راه اندازی کافه

نکاتی بعد از راه اندازی کافه

تیم شف یار مفتخر است با دارا بودن کادری مجرب و کارشناسان خبره در زمینه های راه اندازی کافه - کافی شاپ راه اندازی انواع رستوران و فست فود در کنار شما باشد.

با ما همراه باشید...

کافه کسب و کار شماست

اینکه شما به خاطر علاقه شخصیتان به نوشیدنی ها و کیک ها و اسنک ها وارد این حرفه شده اید را می دانیم. ممکن است دوستان شما به دیدنتان بیایند، با جمع هایی که پاتوقشان کافه شماست آشنا شوید یا برنامه های سرگرم کننده ای برگزار شود. اما طرز فکر شما در مورد کافه باید «محل کسب و کار» باشد. باید آن را کنترل کنید و از همه جزییات کار باخبر باشید.

باید بدانید سود شما چقدر است، هدف گزاری کنید،  استانداردها را رعایت کنید، کارتان را توسعه دهید، برای امور اداری، مالیات و بیمه وقت بگذارید، با تأمین کنندگان مواد غذایی در ارتباط باشید، مصاحبه و استخدام و آموزش پرسنل به عهده شماست، مطمئن شوید مقررات را رعایت می کنید، بازاریابی کنید، به محصولات جدید فکر کنید و ...

از نظم و گردش کار بار و پشت صحنه مطمئن شوید و از نمایش روی صحنه لذت ببرید.

جهت خرید تجهیزات کافه و راه اندازی کافه و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

راه انداز کافه

کافه را جذاب نگه دارید

بعد از افتتاحیه هم کافه را باید هیجان انگیز و تازه نگه دارید. فضای جدید، منوی جدید و نوشیدنی ها و خوراکی های شما تا مدت زمان کوتاهی مشتریان را جذب می کند. عدم تغییر کافه شما را تکراری می کند.

محصولات اصلی و خاص خودتان را بشناسید و ثابت نگه دارید. مراقب کیفیت اصلی ها باشید. در کنار این ها محصولات فصلی و متغیر داشته باشید. هفتگی یا ماهیانه یک آیتم جدید معرفی و جایگزین کنید. اجازه بدهید مشتریانتان برای آمدن به کافه شما هیجان داشته باشند.

راه اندازی کافه

کارکنان بزرگترین سرمایه شما هستند

اگر کارمندان شما با بهترین استاندارد پذیرایی نمی کنند و افت کیفیت دارید، خیلی ارتباطی با حقوق و مزایا و پرداختی شما ندارد. به کارکنان خوب و آموزش دیده نیاز دارید. باید با آن ها وقت بگذرانید و به آن ها آموزش دهید. کاری کنید که احساس کنند قدرشان را می دانید و توقعاتتان را به آن ها منتقل کنید.

کارمندان به راهنمایی نیازدارند نه مراقبت تمام وقت. در مورد مسئولیتشان به آن ها آزادی بدهید، اما مطمئن شوید بدون حضور شما هم مراقب مشتریانتان هستند.

احتمالا این سخت ترین و قطعا مهمترین بخش کار شماست.

برای همه کارها نظم ثابتی داشته باشید

اگر در کافه حضور نداشته باشید چه خواهد شد؟ کارها انجام می شوند یا کافه شما متوقف می شود؟ دستورالعملی که چگونه هرکاری را انجام دهید وجود دارد؟

در بهترین حالت باید این دستورالعمل وجود داشته باشد. هرکاری که در کافه انجام می شود باید پروسه مشخصی داشته باشد، از چک لیست تعطیل کردن هر شب تا نحوه سرو کردن کیک.

با انجام دادن این کار از تعطیلی هایتان لذت ببرید و با خیال راحت به خودتان مرخصی بدهید. کارمندان هم مرخصی نیاز دارند و نفر جایگزین باید به راحتی بتواند وظایف را انجام دهد.

مشتریان را محترم بشمارید

این یک مسأله بدیهی است، اما ممکن است گاهی بسیار سخت شود. شما قدردان مشتریانتان هستید اما برای کارمندانتان ممکن است به شکل "عذاب" دیده شوند. طبیعی است که کارکنان از مشتریان سختگیر بیزار باشند، اما باید بدانند مشتریان حقوق آن ها را پرداخت می کنند، نه شما.

همیشه قدردان مشتری ها باشید، به آن ها بی توجهی نکنید و خوشحال باشید که به کافه شما می آیند. از همه این ها گذشته، کافه های زیادی برای رفتن دارند.

راه اندازی کافی شاپ

آمار و حساب و کتابتان را داشته باشید

درآمد هفته قبل یا ماه گذشته را دارید؟ امسال اوضاع بهتری دارید؟ کدام قهوه بیشترین فروش را دارد؟ ساعت های خلوتی کافه چه زمانی است؟ برای تغییر دکور یا اضافه کردن پرسنل چقدر بودجه دارید؟

اگر این اعداد را بدانید یعنی کسب و کارتان را فهمیده اید و کنترل بهتری روی کار دارید.

به خودتان شرح وظایف بدهید

برنامه کاریتان را طوری تعریف کنید که گاهی کارهای اجرایی کافه را انجام دهید و گاهی روی خود کافه کارکنید. برای کارکردن روی کسب و کارتان وقت هایی را اختصاص دهید. مرخص و تعطیلی خود را فراموش نکنید.

برای تجهیزات کلیدی کافه خوب خرج کنید

دست و دلبازی برای تجهیزات اصلی کافه مثل ماشین اسپرسو، نرم افزار سفارش گیری و صندوق، آسیاب و ... در دراز مدت پول شما را ذخیره می کند.

جهت خرید انواع تجهیزات کافی شاپ نو و دست دوم به فروشگاه سایت شف یار سر بزنید.