نکاتی قبل از راه اندازی کافه بخش دوم

نکاتی قبل از راه اندازی کافه بخش دوم

پیرو مقاله قبل نکاتی قبل از راه اندازی کافه بخش اول ادامه نکته ها را باهم برسی خواهیم کرد.

6- لیست خریدتان را مشخص کنید

از هیچ خریدی به سادگی عبور نکنید. از چندین منبع قیمت بگیرید و مقایسه کنید. شف یار تضمین می کند بهترین تجهیزات با حداقل بودجه را برای شما تأمین کند.

7- همه جا حضور داشته باشید

داشتن یک کافی شاپ زیبا و پذیرایی خوب شما را تا اندازه ای محبوب می کند. نیاز دارید بخشی از شبکه ارتباط محله باشید. با همسایه ها آشنا شوید، با خیریه های محلی همکاری کنید. خلاصه اینکه در جامعه دیده شوید.

راه انداز کافی شاپ

8- قبل از افتتاح بازاریابی را شروع کنید

در روز افتتاحیه شما مشتریانی را می خواهید که با شوق وارد کافه شما شوند. قطعا باید بازاریابی را زودتر شروع کنید. چند ایده بازاریابی با هزینه معقول در نظر بگیرید. مثل فرستادن قهوه و یک تراکت معرفی به کسب و کارهای محلی، پذیرایی از همایش های کوچک و از همه مهمتر فضای مجازی. تیم شف یار می تواند بهترین راه حل ها ذدر حوزه بازاریابی در فضای مجازی را اجرا کند و تا ماه ها کار شما را پشتیبانی کند.

جهت دریافت مشاوره و دریافت طرح توجیهی جهت راه اندازی کافی شاپ با کارشناسان راه انداز کافه تیم مجرب شف یار تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما با حوصله به گفتگو و مشاوره با شما بپردازند.

9- فقط به فکر فضای داخلی کافه نباشید

البته که برای هر کدام از جزییات کافه استرس زیادی را تحمل خواهید کرد، از تابلویی که به دیوار می زنید تا سیستم حسابداری که می خواهید استفاده کنید، اما این دلیل نمی شود که فضای بیرون کافه را از قلم بیندازید.

منظره ورودی و تابلو اولین چیزی است که مشتری از شما می بیند. اولین تأثیری که از کافه شما می گیرند اساس تصمیم مشتریان شماست که وارد کافه شما شوند یا خیر.

10- خوش بین باشید

مثل هر شغل دیگری، با چالش هایی روبرو می شوید که ممکن است کسب و کار شما را نابود کند. وقتی کارها آن طور که میخواهید پیش نمی رود، مثبت فکر کردن یک باید است.

حتا اگر مجبور شدید، ادای خوش بینی را در بیاورید.

راه اندازی کافی شاپ

جهت راه اندازی کافه و خرید تجهیزات کافی شاپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

11- به تدریج استخدام کنید

برای پذیرش و دریافت سفارش، پذیرایی از مهمانان و تهیه نوشیدنی ها و غذاها به کمک نیازدارید، اما نفرات زیادی را یکباره استخدام نکنید. استخدام نیروی قابل اعتماد کار سختی است. ممکن است کسی در مصاحبه خیلی خوب به نظر برسد، اما تا زمانی که دست به کار نشده اند نمی توانید تصمیم قطعی بگیرید.

تیم راه اندازی شف یار با تأمین نیروی مجرب و نیز آموزش و بازآموزی پرسنل می تواند به شما کمک کند.

راه اندازی کافه

12- متوقع باشید

این خوب است که برای کارکنان، گردش کار و پذیراییتان استاندارد بالایی داشته باشید، اما به این معنی نیست که تمام فعالیت های کارمندانتان را با همه جزییات مدیریت کنید.

راه اندازی کافه کار سختی است. مدیریت کافه همین چالش ها را دارد. تیم مشاوره خوب می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند، برای سوال های شما پاسخ مناسب و کارآمدی پیدا کند و سریعتر از آنچه که تصور می کنید شما را به نتیجه دلخواهتان برساند.