نکاتی قبل از راه اندازی کافه بخش اول

راه اندازی کافه

اگر شما هم مثل من باشید، روزتان را با قهوه شروع می کنید. این فرض محالی نیست، 68 درصد کسانی که قهوه مصرف می کنند و من فرض کرده ام شما هم از آنها هستید، در اولین ساعت  بعد از بیداری یک فنجان قهوه می نوشند.

تنها در سال 96 بیش از 346 تن قهوه وارد کشور شده است. سایر نوشیدنی ها و خوراکی ها هم طرفداران خود را دارند. تعجبی ندارد که یک کسب و کار در حال رشد ایجاد شده است. اگر تمایل دارید وارد این حرفه شوید راهنمایی های زیر و همینطور مشاوره راه اندازهای تخصصی شف یار می تواند به شما کمک کند. در تمامی مراحل طراحی، راه اندازی و خرید تجهیزات کافه کنار شما خواهید بود و می توانید صفر تا صد کارتان را به بهترین های این حرفه بسپارید.

راه انداز کافه

1-  یک طرح توجیهی محکم بنویسید

اولین قدم جدی برای شروع هر کاری طرح توجیهی است که به خوبی بیان کند کسب و کار شما چیست، چگونه سوددهی دارد، پایگاه مشتریان شما را تعریف کند، رقبا و نقشه هایی برای رشد داشته باشد و همینطور راه حل هایی برای اصلاحات.

قبل از اینکه وارد پروسه تهیه یک طرح توجیهی طولانی بشوید، پیشنهاد می کنیم یک طرح کلی یک صفحه ای بنویسید. این طرح به شما کمک می کند خیلی زود ایده هایتان را پرورش دهید و شناخت بهتری از کاری که می خواهید بکنید داشته باشید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان راه انداز کافه تیم شف یار تماس حاصل فرمایید.

2- برای پیدا کردن ملک مناسب وقت بگذارید

البته که مکان مناسب نیمی از راه موفقیت کافه است. احتمالا جایی در مرکز شهر را مد نظر داشته باشید، جایی که همین حالا هم عده ای در آنجا جمع می شوند و بتوان با دکور مناسب به تصور شما نزدیکش کرد. پیدا کردن این محل ممکن است چند ماه وقت شما را بگیرد و یا کاملا اتفاقی پیدایش کنید. نه عجله کنید و نه ناامید شوید.

3- برای معماری و چیدمان نقشه تهیه کنید

برای شروع راه اندازی کافه داشتن طرح معماری و دکور حیاتی است. فضای پذیرایی مناسبی تهیه کنید. جایی برای انتظار در نظر بگیرید، شاید میز خالی نداشته باشید. وسایل مورد نیاز پرسنل باید به راحتی در دسترسشان باشد. همه ایده هایتان را روی کاغذ بیاورید.

چند سایت هستند که به کمک آن ها و به صورت رایگان می توانید ایده هایتان را به طرح های سه بعدی و نقشه های واقعی تبدیل کنید

محبوب ترین سایت برای من   Autodesk Homestylerاست. می توانید طراحیتان را از صفر شروع کنید و یا از طرحی را از گالری انتخاب کنید و به دلخواه خود تغییرش دهید. جالب ترین امکان این وبسایت این است که می توانید از محصولات و برندهای واقعی در طراحی خود استفاده کنید و خروجی کار را به صورت سه بعدی ببینید.

جهت دریافت طرح توجیهی و پلن های اقتصادی در جهت راه اندازی کافه با ما در تماس باشید.

راه اندازی کافی شاپ

4- استخدام حسابدار

بهترین کار این است که از همان ابتدا همه دفتر و حساب و کتاب را به حسابدار بسپارید. جدا از اینکه در وقتتان صرفه جویی قابل توجهی می کنید، حسابدار فرضیات شما را به واقعیت های اوضاع مالیتان نزدیک می کند.

در کسب و کارهای کوچک حسابدار در واقع نقش مشاور شما را بازی می کند. کسی را استخدام کنید که به شما باور دارد و برای رسیدن به هدف هایتان کمک حال شما خواهد بود.

5- هزینه های زندگی شخصی را در نظر بگیرید

در کنار هزینه های راه اندازی، فراموش نکنید که تمام وقت و انرژی شما وقف کار جحدیدتان خواهد شد، کاری که تا حدود شش ماه ممکن است سودآور نباشد. هزینه های شخصیتان برای حداقل شش ماه را پیش بینی کنید. بررسی کنید چه منبع درآمد کمکی می توانید داشته باشید.

مفهوم گردش مالی را درک کنید. آمارهای مالی نشان می دهد بیش از نیمی از کسب و کارهای شکست خورده در زمان ورشکستگی سودده بوده اند اما گردش مالی مثبت نداشته اند.

راه اندازی کافه

جهت خرید تجهیزات کافی شاپ تجهیزات کارکرده و تجهیزات نو به فروشگاه تخصصی تیم شف یار مراجعه فرمایید.