منو قلب هر رستوران موفقی است

منو قلب هر رستوران موفقی است. شما ظروف و حتا مبلمان و دکوراسیون رستورانتان را با منوی غذایی هماهنگ می کنید. منوی شما اگر ثابت و چاپ شده باشد یا اینکه روزانه و روی یک تخته سیاه نوشته شود، بهتر از چند نکته را همیشه مد نظر داشته باشید.

قبل از نوشتن منو

مطمئن شوید که ارتباط بین منو و آشپزخانه و تجهیزات آشپزخانه را کاملا فهمیده‌اید. اینکه چقدر فضا برای آشپزخانه دارید هم به وضوح گستردگی منوی شما را محدود می کند.

جهت خرید تجهیزات رستوران با کارشناسان با در ارتباط باشید.

این به این معنی نیست که شما را ناامید کنیم. مشاور و راه انداز رستورانتان را به دقت انتخاب کنید. این هنر ماست که با انتخاب تجهیزات و چیدمان بهترین منو را برای شما تنظیم کنیم.

از چه مواردی دوری کنیم؟

از فونت هایی که سخت خوانده می شود و توضیحات زیاد استفاده نکنید.هر دوی اینها باعث می شود مهمان شما از اینکه چیزی که سفارش می دهد دقیقا همان چیزی است که می خواهد، مطمئن نباشد. این تردید به ویژه در مورد آیتم های گرانتر منو شما بیشتر خواهد شد.

فراموش نکنید منو مثل سفیر رستوران شماست.

چگونه قیمت را مشخص کنیم

قدم اول دانستن هزینه تمام شده غذای شماست. همیشه حاشیه سود مشخصی را در نظر بگیرید. در عین حال رقابت را فراموش نکنید. همیشه از منوی رستوران های منطقه و قیمت غذاها باخبر باشید.

جهت دریافت منوهای کامل غذاهای ایرانی و ملل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

گاهی مجبور می شوید قیمت به روز ارائه کنید، مخصوصا اگر آیتم های فصلی یا غذاهای دریایی ارائه می کنید. برای اطلاعات کامل تر مقاله آموزش قیمت گزاری منو را بخوانید.

منوهای مناسبتی

می توانید بعضی مناسبت های خاص منوهای متفاوتی تهیه کنید. بعضی روزهای شلوغ مثل روز مادر یا ولنتاین می توانید چندین غذا را با قیمت یکسان پیشنهاد کنید. با این کار به آشپزخانه این امکان را می دهید که در یک مدت معین تعداد مهمانان بیشتری را پذیرا باشند.

منعطف باشید

نوشتن منو می تواند مثل انتخاب اسم رستوران تجربه جالبی باشد. اما فراموش نکنید که خلاقیتتان را به درستی با توجه به قیمت مواد اولیه، قیمت گزاری مناسب و توضیحات قابل فهم آیتم های منو ترکیب کنید