پنج پیشنهاد برای افزایش فروش رستوران | شف یار

پنج پیشنهاد برای افزایش فروش رستوران 

در کسب و کار رستوران‌داری، روش های امتحان شده و ایده های خلاقانه ای برای افزایش حاشیه سود و درآمد وجود دارد. اگر علاقه مندید که مشتریان جدید وارد رستوران شما شوند و یا مشتریان قدیمی بیشتر مراجعه کنند، این راهنما به شما این دید را می دهد که برای داشتن یک رستوران پر سود چه کارهایی می توانید انجام دهید.

از برگزاری همایش های خصوصی گرفته تا منوهای فصلی، استراتژی هایی را با هم مرور می کنیم که شما را در مدیریت یک رستوران موفق کمک خواهند کرد.

آیتم های ترکیبی (combo) و بشقاب های چند نفره به منو اضافه کنید

طبق تحقیقاتی که مؤسسه NPD انجام داده، با اینکه از نظر مشتریان وعده های کمبو برای سفارش راحت تر هستند و قیمت به صرفه تری دارند، آن ها علاقه مندند تغییراتی در سفارششان و به ویژه در آیتم های جانبی بدهند.

با تغییر محتویات منو در دوره های معین و یا ایجاد امکان انتخاب آیتم های جنبی برای مشتریان می توانید رونق رستوران خود را افزایش دهید.

راه انداز رستوران چه وظایفی دارد؟

در کنار بشقاب های نرمال، سایز کوچکتر هم پیشنهاد دهید / تجهیزات رستوران

بسیار از رستوران های دنیا بشقاب های با حجم کامل و نیمه را همزمان ارائه می دهند. بررسی های شرکت های تحقیقات بازار نشان میی دهد از زمان ارائه منو با دو حجم، وعده های کوچکتر 40% از کل سفارشات را در بر می گیرند. در ابتدا ارزش ریالی فروش کم می شود اما با استقبال مشتریان و افزایش مراجعه فروش کلی بهبود خواهد یافت.

همچنین در کنار بشقاب های کوچکتر می توانید غذاهای جدید با حجم کمتر مانند اسنک ها را هم به منو اضافه کنید.

برای اوقات خارج از زمان نهار و شام برنامه ریزی کنید

برای ساعت های خلوت رستوران منوی مخصوص تهیه کنید. می توانید از میان وعده ها، بشقاب های میوه و دسرهای سبک، سالاد و یا فقط نوشیدنی استفاده کنید.

 بعضی روزهای هفته را تخفیف در نظر بگیرید. تحقیقات نشان داده تخفیف می تواند در ساعت غیر معمول هم مشتریان را به رستوران شما بکشاند.

اگر دانشگاه، مدرسه، اداره یا هر محل تجمعی دیگری نزدیک شماست، با توجه به ساعت رفت و آمد آن ها و گروه سنی مخاطبانتان برنامه هایی در نظر بگیرید.

مشتریان وفادارتان را متمایز کنید

کاری کنید رستورانتان پاتوق باشد. کارت وفاداری می تواند به این ایده کمک کند. استارباکس در سال 2013 با شروع برنامه باشگاه مشتریان توانست رشد 26 درصدی مالی داشته باشد.

تحقیقات مؤسسه BIA نشان داده 64% کسانی که برنامه های باشگاه مشتریان را اجرا کرده اند، معتقدند درآمد بیشتری نسبت به هزینه های اجرای آن کسب کرده اند. همچنین مشتریان وفادار در هر خریدشان 675 بیشتر از سایر مشتریان خرج کرده اند.

امروزه با توسعه اپلیکیشن های سفارش آنلاین، این امکان فراهم شده که برنامه ریزی دقیق تر و کم هزینه تری داشته باشید.

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

میزبان همایش ها شوید

در ساعت های خلوت رستورانتان میزبان همایش ها و برنامه ها باشید. این کار کمک میکند از تبلیغات دیگران استفاده کنید، رستورانتان را به مشتریان جدید معرفی کنید و کسانی را در رستورانتان ببینید که ممکن بود هیچوقت به آنجا نیایند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش تجهیزات رستوران صنعتی با ما تیم مجرب شف یار در تماس باشید.

خودتان می توانید برنامه هایی در نظر بگیرید. سالگرد افتتاح برگزار کنید، غذاهای جدید منو را رونمایی کنید یا بازی های ورزشی ملی را پخش کنید. یا اینکه از برنامه های دیگران استفاده کنید. رونمایی و معرفی محصول، مهمانی های خصوصی، برنامه های خیریه و حتا کلاس های آشپزی گزینه های خوبی هستند.